KONST / Litografier / Färglitografier 9344163
*
nr 934 4163
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 460-upplaga, motivet: 30x23, motivet: 21x32
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:17:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 16:38:48
1
450 kr
29/12 17:34:14
2
600 kr
30/12 13:03:05
1
600 kr
30/12 13:03:05
2
600 kr (Budbetjänt)
2/1 20:06:07
3
Vinnande bud
2/1 20:50:32
2
900 kr
2/1 20:50:32
3
1.000 kr (Budbetjänt)
2/1 20:50:51
2
1.100 kr
2/1 20:50:51
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 934 4163
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 460-upplaga, motivet: 30x23, motivet: 21x32
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 16:38:48 | 1 | 450 kr |
29/12 17:34:14 | 2 | 600 kr |
30/12 13:03:05 | 1 | 600 kr |
30/12 13:03:05 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
2/1 20:06:07 | 3 | Vinnande bud |
2/1 20:50:32 | 2 | 900 kr |
2/1 20:50:32 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
2/1 20:50:51 | 2 | 1.100 kr |
2/1 20:50:51 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35